Olimpiada Kawy®

UWAGA!!!

Ze względu na epidemie wirusa COVID-19 i ze względu na bezpieczeństwo uczestników i widzów Olimpiada Kawy 2021 planowana na 24 i 25 marca - JEST ODWOŁANA! 

Przepraszamy za nieudogodnienia i prosimy o wyrozumiałość. W razie potrzeby prosimy o kontakt info@aprotrade.pl lub (0) 22 7817693

CZEKAMY NA POTWIERDZENIE NOWEJ DATY TARGÓW EURO GASTRO 2021

Prosimy o regularne sprawdzanie naszej strony i FB gdzie ogłosimy termin Olimpiady Kawy jak tylko dostaniemy informacje od organizatorów MTTargi Polska. 

                                               

  

 

informacja z 11 maja 2020.

 

Olimpiada Kawy®
jest naszym autorskim projektem, odpowiedzią na potrzeby młodych baristów, którzy nie czują się na tyle pewni swoich umiejętności, aby stawać w szranki w zawodach z doświadczonymi baristami.

Pierwsza Olimpiada Kawy® wystartowała w 2008 roku i odbywa się co rok. Jej celem jest rozszerzenie kultury picia kawy pośród młodej rzeszy baristów. Dzięki uczestnictwu w zawodach wzrasta rywalizacja pomiędzy baristami w kawiarniach, co podnosi poziom jakości serwowanej kawy i obsługi klienta. Każdy z uczestników powinien wykazać swoje umiejętności, wiedzę i pasję w czterech dyscyplinach:


Espresso na czas, która sprawdza, ile poprawnych espresso zawodnik jest wstanie przygotować w ciągu 6 minut.

Latte Art, podczas której zawodnicy w ciągu 6 minut przygotowują dwie identyczne caffé latte oraz dwa identyczne espresso macchiato ze wzorami z mlecznej pianki.

Irish Coffee to chyba najtrudniejsza konkurencja dla uczestników, ponieważ kawa po irlandzku jest dość mało popularna w naszym kraju. Konkurencja polega na przygotowaniu dwóch identycznych kaw Irish. To też duże wyzwanie przed sędziami.

Cup Tasting polega na rozróżnieniu, za pomocą smaku i aromatu, jednej z trzech filiżanek kawy. Takich zestawów każdy zawodnik ma sześć. Kawy używane do tej konkurencji to kawy jednorodne, wypalane tego samego dnia i mielone w dzień zawodów.


Bariści zawsze są oceniani przez uznanych zwycięzców wielu prestiżowych konkursów kawowych oraz najlepszych specjalistów kawowych na świecie. W Olimpiadzie Kawy® można wziąć udział tylko raz, a bariści, którzy chcą startować w przeszłości nie brali udziału w żadnych innych zawodach kawowych. Te zasady gwarantują równe szanse dla wszystkich i stanowią bazę do wzięcia udziału w Mistrzostwach Polski Barista.

Pobierz regulamin Olimpiady Kawy®:

                                                            Pobierz plakat Olimpiady Kawy®:

 

Rejestracja uczestnikówUczestnikiem Olimpiady Kawy® może zostać każdy pracujący zawodowo Barista (zatrudniony od minimum 6 miesięcy), który nie brał wcześniej udziału w Olimpiadzie Kawy® lub innych krajowych mistrzostwach barista i ma ukończone 18 lat.

Profesjonalni trenerzy, właściciele i kierownicy kawiarni nie mogą brać udziału w zawodach. Ilość zawodników jest ograniczona do 12.
Jedna kawiarnia może wystawić tylko jednego Baristę a sieć kawiarni maksymalnie 2 Baristów.

Zapisy odbywają się drogą e-mailową.
Dane zawodnika (imię, nazwisko, data urodzenia, miejscowość, miejsce zatrudnienia, zdjęcie, kilka słów dlaczego chce uczestniczyć w Olimpiadzie Kawy®) należy wysłać na adres info@aprotrade.pl do dnia 1 marca 2020.

Koszt uczestnictwa w 12. Olimpiadzie Kawy® to 220 PLN + VAT (wystawiamy faktury VAT)

Zatem - czekamy na Ciebie! 

                               środa 24 marca 2021

10.00 – 10.30 Spotkanie z zawodnikami i sędziami (zasady zawodów)
10.30 – 13.00 „Caffé Latte and Macchiato art”
13.00 – 14.00 Przerwa
14.00 – 16.30 “Irish coffee”

                   czwartek 25 marca 2021

10.00 – 10.30 Spotkanie z zawodnikami i sędziami (zasady zawodów)
10.30 – 13.00 „Espresso na czas”
13.00 – 14:00 Przerwa
14:00 – 16.00 „Cup tasting”
16:00-16:15 Ogłoszenie wyników, nagrody i zakończenie 12. Olimpiady Kawy®

Tak wygląda Olimpiada Kawy®